ÖVRIGT / Vapen & Militaria / Sabel 13693747
nr 1369 3747
Sabel
m/1899, för officer vid infanteriet, med portopé och balja. Märkt Milit Ekip Aktiebolaget, 1800-talets andra hälft. Längd: 101 cm, djup: 13 cm, höjd: 2,5 cm
Kondition: skador
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 21 december 2020
kl 20:49:24
1.000 kr
1.200 kr
1.300 kr
Sabel
Kondition: skador
nr 1369 3747
Sabel
Kondition: skador
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.400 kr |
måndag 21 december 2020 |